Ta strona używa plików cookies.    Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ
Najlepsze pralnie chemiczne oraz usługi sprzątające w Polsce • pranie dywanów i wykładzin • sprzątanie biur • cennik usług wyślij zaloguj się do panelu edycji
pralnie chemiczne oraz firmy sprzątające wszystkie dodane filmy wszystkie dodane zdjęcia dodaj za darmo
Darmowy katalog stron związanych z usługami pralniczymi
wpisz poniżej miejscowość np. Warszawa, Wrocław
aby odnaleźć pralnie chemiczne w danej lokalizacji

Czysta Polska - Katalog firm

Warszawa, Mazowieckie

Ocena:
0, głosów: 0

Przeważnie korzystamy z ogólnodostępnych środków czystości. Są one stworzone z myślą o statystycznym konsumencie, dlatego przeważnie te detergenty są bezpieczne dla praktycznie każdej tkaniny. Zdarzają się jednak środki, które są przeznaczone do konkretnych tkanin. Mogą być one mocniejsze w działaniu. Niewłaściwe ich stosowanie może doprowadzić do powstania niechcianych zmian, których nie będzie można już cofnąć. Jest to więc pewne ryzyko, na które niektórzy się nieświadomie narażają.

Nasze babcie oraz mamy musiały dbać o swoje tkaniny użytkowe przy pomocy ogólnodostępnych produktów. Nie było wtedy dostępu do tak wielu różnych środków czystości. Przeważnie wykorzystywało się po prostu szare mydło, które było idealnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju plamy oraz przebarwienia. W jaki sposób zastosować szare mydło?

Przeważnie z szarego mydła sporządza się roztwór. Wykorzystaj w tym celu ciepłą wodę oraz mydło. Następnie przy pomocy czystej szmatki nanieś sporządzoną mieszankę na tkaninę i intensywnie pocieraj. Takie rozwiązanie jest bardzo męczące, ale skuteczne i bezpieczne dla tkaniny. Szare mydło nie powinno uszkodzić materiału. Jeżeli chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa, to przed szorowaniem dokładnie odkurz powierzchnię. Dlaczego?

Odkurzanie jest niesamowicie ważne. Pozwala pozbyć się niechcianych zanieczyszczeń o drobnych krawędziach, które przyspieszają proces przecierania się materiału. Pamiętaj o tym, że pomiędzy włóknami tapicerki znajdują się okruchy, piasek i włosy. Jeżeli będziesz intensywnie pocierał tego rodzaju zanieczyszczenia, to wyłącznie kwestią czasu jest to, że powstaną przetarcia. Regularne odkurzanie pozwala znacznie zminimalizować to ryzyko. Jest to więc idealny sposób na przedłużenie żywotności Twoich mebli tapicerowanych.


Czysta Polska - Katalog firm
Telefon:
Strona internetowa: http://czysta-polska.pl
Godziny: Pn: 9.00-17.00 Wt: 9.00-17.00 Śr: 9.00-17.00 Czw: 9.00-17.00 Pt: 9.00-17.00 Sob: 9.00-14.00 Niedz: -
czyszczenie oraz prasowanie w Warszawie
ładowanie Warszawa, ...
wyświetleń od 2023.06.14 : 248 » edytuj wizytówkę